ACS Poli infranta de „Batrana Doamna” !

ARAD. Meciul de vineri seara dintre ACS Poli si UTA , un derby sau doar un meci? Gazdele au lasat faptul sa se inteleaga ca nu a fost un deby, suporterii aradeni afisand un banner cu mesajul: „Aceste nu este derby-ul nostru”. UTA a castigat cu 1-0, „Batrana Doamna” primind drept cadou, de 8 martie ,aceasta victorie in fata ACS Poli. UTA-ACS Poli- 1-0

Prima etapa din returul Ligii a II-a s-a incheiat cu victoria „Batranei Doamne”. La pauza s-a intrat cu 0-0, iar UTA avea sa marcheze in minutul 51 prin Massimiliano Laso. Argentinianul l-a învins pe Pap, care nu a mai putut apara sutul din 20 de metri. Acest gol, mult asteptat de gazde, a fost marcat de fanii care au aprins torte.

Timisorenii au ratat doua ocazii de a deschide scorul, ACS Poli a marcat in minutul 43 prin Alin Seroni dupa un corner, insa golul a fost anulat pe motiv de ofsaid, timisorenii protestand si in timpul pauzei.  UTA debuteaza exact asa cum isi dorea, in retur.

Componenta celor două loturi:

UTA: Amadio – Matei, Gligor (cpt.), Siminic – Feussi, Marginean, Lazea, G. Neagu – Monac (72 Ene), Silvasan (77 Voiculet), Laso. Rezerve: Cioara– Ene, Godfred, Chindris, Capata, Barza si Voiculet

ACS Poli: Pap – Nohai (eliminat `52), Petrovic, Seroni, Marovic – Goge (`71 Barbut), Poparadu (`66 Trandu), Ov. Petre (cpt.), Nanu (`57 Dina) – Boldea, Szekely. Rezerve: Coca – Redjepi, Trandu, Balace, Bocsan, Dina și Barbut

sursa: pressalert.ro